
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Length | 2.413 mm |
| Width | 2.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 180 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 2.1 A |
| DC Resistance (DCR) | 50 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 470 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 2.9 A |
| Saturation Current | 2.9 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 2.9 A |
| Max Temperature Rise Current | 2.1 A |
| Temperature Rise Current | 2.3 A |
| Max Length | 2.5 mm |
| Max Width | 2.5 mm |
| Min Length | 2.3 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
Stock: 232
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03802
Ext.Price$0.03802
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03802 | $0.03802 |
| 10 | $0.03763 | $0.37630 |
| 50 | $0.03725 | $1.86250 |
| 100 | $0.03686 | $3.68600 |
| 500 | $0.03647 | $18.23500 |
